Duyuru AHBVÜ KAYIT REHBERİ 2022 - 2023

Duyuru

Admin

Forum Kurucusu
Administrator
Ticaret
2022 YKS SONUÇLARINA GÖRE

ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN KAYIT İŞLEMLERİ

2022 YKS sonuçlarına göre Üniversitemiz programlarına yerleştirilen öğrencilerin Elektronik kayıtları 22 – 24 Ağustos 2022 tarihleri arasında e-Devlet kapısı üzerinden alınacaktır. Üniversitemize e-Kayıt üzerinden elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin, Üniversiteye gelerek kayıt yaptırmalarına ve belge getirmelerine gerek yoktur.

Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kayıt yaptıramayan öğrencilerin akademik birimde yüz yüze kayıt işlemleri 22 – 26 Ağustos 2022 tarihleri arasında, programın bağlı bulunduğu akademik birime aşağıda yazılı belgelerle şahsen veya noterden vekaletname verecekleri kişiler aracılığı ile başvurmaları gerekmektedir.

AKADEMİK BİRİMDE YÜZ YÜZE KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
Yükseköğretim kurumlarına kayıt işlemlerinde öğrencinin YÖKSİS veri tabanında başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olduğunun tespit edilmesi halinde aynı düzeyde örgün bir programa kayıt yaptırmaması halinde ortaöğretim diplomasının aslı olmadan da kaydı yapılarak daha önce kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumundan bu bilgi teyit edilecektir.
Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge (bir yükseköğretim programında kayıtlı iken ikinci bir üniversite programına kayıt yaptırılması halinde)
Adayların ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı.