Gazi Üniversitesi 2021- 2022 Yılındaki Eğitim Modelini Açıkladı

Admin

Forum Kurucusu
Administrator
Ticaret
Sevgili Öğrencilerimiz,

Biliyoruz ki hepimiz okullarımızı ve yüz yüze eğitimi çok özledik. 2021-2022 Güz Dönemi eğitim-öğretim faaliyetlerimiz 4 Ekim 2021 tarihinde başlayacaktır. Sürecin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürütülmesine ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir. Üniversitemizde dersler Yükseköğretim Kurumları mevzuatı kapsamında, Üniversitemiz Senatosunun 13.08.2021 tarihli kararına istinaden, ilgili birimlerin kararları doğrultusunda, derslerin %40'ına kadar uzaktan öğretim yolu ile yapılabilir hükmü gereğince derslerin bir kısmı "Uzaktan Öğretim" ile diğerleri ise "Yüz Yüze Eğitim" şeklinde yürütülecektir.

Özellikle yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde her türlü önlem alınmaktadır. Üniversitemiz Ankara'daki Devlet Üniversiteleri arasında "Güvenli Kampüs Belgesi"ne sahip ilk üniversitedir. Bu süreçte siz değerli öğrencilerimizden ricamız, eğitim-öğretim sürecinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için dönem başlamadan aşı sürecinizi tamamlayarak bizlere destek olmanızdır. Eğitim-öğretim sürecinin işleyişine ilişkin ayrıntılı kararlar Üniversitemiz Senatosu tarafından belirlendikten sonra sizlere en kısa zamanda duyurulacaktır.

Bu vesile ile hepinize sağlıklı günler diliyoruz.

WhatsApp Image 2021-08-24 at 17.01.52.jpeg